Aktualności

 • 01 Grudnia 2023
  IMG_8479.jpeg

  W dniu 1 grudnia 2023 roku gościliśmy osoby współpracujące ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt „Psia Ostoja” w Pieczyskach koło Wieruszowa. Tam trafiają bezdomne zwierzęta z Gminy Rudniki.
  Przedstawiciel schroniska opowiedział o życiu zwierząt oraz o odpowiedzialnej adopcji.
  Dzieci były poinformowane, jak należy zabezpieczyć zwierzęta bądź zgłosić ich zagubienie. 
  Młodzież została poproszona o udostępnianie informacji oraz zdjęć naszych lokalnych zwierząt będących pod opieką schroniska. 
  Uczniowie otrzymali informacje, że Gmina Rudniki opiekując się zwierzętami wywiązuje się z ustawy o ochronie zwierząt.
  Osobą, która przekazała informacje była Pani Roma Czyż - przedstawicielka schroniska Psia Ostoja, a jednocześnie prezes Fundacji Obrony Zwierząt „Łezka” z Wielunia.

  Dowiedzieliśmy się o zabezpieczeniu bud na zimę, o sterylizacji zwierząt, jak zachowywać się przy agresywnych zwierzętach, o odpowiedzialnej adopcji, o wypuszczaniu zwierząt z kojców, szczególnie w godzinach nocnych, o szczepieniach przeciwko wściekliźnie. jak dokarmiać zwierzęta w okresie zimowym.
  Zajęcia były bardzo ciekawe, a dodatkową atrakcją była obecność pieska Tosi.

  Bardzo dziękujemy za to spotkanie lek. wet. Andżelice Barczak - dyrektorowi schroniska, która wspiera i opiekuje się zwierzętami z Fundacji „Łezka”

 • 30 Listopada 2023
  WhatsApp Image 2023-12-01 at 19.41.33.jpeg

  Andrzejkowy Dzień Filmowy przeplatany zabawami i wróżbami w przedszkolu.

 • 30 Listopada 2023
  WhatsApp Image 2023-11-30 at 19.32.16.jpeg

  To był bardzo udany I Wieczór Filmowy z okazji Andrzejek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wspólnie obejrzeliśmy film pt. "Epoka lodowcowa" z 2002 roku. Wszyscy dopytują się, kiedy będzie taki wieczór? Odpowiadamy, że niebawem!

 • 30 Listopada 2023
  IMG_8150.jpeg

  Samorząd Uczniowski dla uczniów klas I - VII organizuje Wieczór Filmowy na sali gimnastycznej w dniu 30 listopada 2023 roku.
  Super pomysł!

 • 29 Listopada 2023
  M 0.jpeg

  29 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu już kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tematem przewodnim tegorocznego święta był MÓJ PRZYJACIEL - MIŚ. Głównym celem popularyzacji w przedszkolu tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

  Wszystkie dzieci mile nas zaskoczyły. Nie było chyba w przedszkolu tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia.

  Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom.

  Dzieciaki poznały historię powstania pluszowego misia. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach „Misie szare”, „Mały miś”, „Pluszowy miś”. Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie.

  Po wesołych zabawach dzieciaki otrzymały ORDER PLUSZOWEGO MISIA,  a także pamiątkowe naklejki z misiami.

    Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością, a niejednokrotnie z dumą przedstawialiśmy swoich pluszowych przyjaciół.

  Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi.

  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

   

 • 28 Listopada 2023
  Przeszkole.jpeg

  Zapraszamy przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym. Prace konkursowe należy składać u Pani Anny Świtały w terminie do 4 grudnia :)

 • 27 Listopada 2023
  c3aace25-ea2f-4995-85d6-9d348a7ac678.jpeg

  Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VII podzieleni na cztery grupy wzięli udział w warsztatach  ekologicznych pt. "Selektywna zbiórka odpadów komunalnych". Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka - przedstawiciel REMONDIS z Olesna w dniu 27 listopada 2023 roku.
  Dzieci uzyskały informacje na temat: rodzajów odpadów zbieranych selektywnie oraz poznały korzyści wynikające z selektywnej zbiórki.
  Takie zajęcia są bardzo potrzebne.

 • 26 Listopada 2023
  989dd75c-385e-46bc-a104-82c7090469e5.jpeg

  Bardzo dziękujemy wszystkim za niesamowite wsparcie Balu Andrzejkowego, który odbył się 25 listopada 2023 roku. Ach, cóż to był za bal? Rada Rodziców stanęła na wysokości zadania i przygotowała imprezę na najwyższym poziomie. Rodzice zapewnili przybyłym gościom: oprawę muzyczną, bogate menu, domowe ciasto, upominki, bufet ze swojskim jedzeniem, a przede wszystkim niesamowitą atmosferę zabawy do białego rana. Sądzimy, że powielimy taką imprezę za rok

 • 25 Listopada 2023
  4780d32d-9f48-4ea9-8bba-2c4fbc402b91.jpeg

  Miś w świecie literatury....

 • 24 Listopada 2023
  IMG_8293.jpeg

  Niebywałe rzeczy dzieją się w naszej szkole, bo dzisiaj zawitał duży, puszysty, biały MISIO w towarzystwie dwóch nauczycielek. Miś przywitał się z Panią Dyrektor  z przedszkolakami dziećmi oraz z młodzieżą szkolną. Taka mała rzecz, a wywołuje tyle radości!

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie
46-325 Rudniki | Cieciułów 19 | tel. +48343593620
Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe